İçeriğe geç

Ayfer ÖZDEMİR kimdir?

“Ben Kimim?”  Herkesin kendine ve karşısındakine mutlaka sorduğu soru değil mi bu? Belki de insanın “asıl” sorusu. Bu sorunun cevabı için o herkeslerde gördüğünüz uzun listeli bir biyografi yazmayacağım sizlere.

10.05.1974 tarihinde İstanbul’da doğdum ve 44 yılını burada geçirdim. Çocukluk yıllarında  “Ben neden buradayım?” “Bu insanlar kim?” “Ben neredeyim ve ne yapıyorum burada?” sorularıyla savrulup arayışlara girmiş, kendi ruhundaki yalnızlıklarda savaşmış, kâh gelmiş suçlamış kâh gelmiş suçlanmış içi kırgınlıklarla dolu olarak hayata başlamış birisiyim.

Hayatında yalnızlık yaşayan, yolunu bulmak adına arayışlara giren, tam buldum zannederken tökezleyen, kendini ve oğlunu büyüten ve büyütmeye devam eden, bazen düşen, kalkan, arada isyan edip ağlayan, sonra denemeye devam eden hayatına dört elle sarılmış bir kadın kişisiyim.

Düşünmeyi, sorgulamayı, insanları tanımayı, anlamaya çalışmayı, gezmeyi, fotoğraf çekmeyi, zaman zaman kendimle baş başa kalmayı, insanlara iyi gelebilmeyi, insanların beni tanımadan bana sırlarını anlatmasını, yaşanılanların ve olanların arkasındaki sır perdelerini neden niçin sorularıyla bulup anlamayı oldum olası sevdim.

Bu merakımı, çalışma hayatım devam ederken aldığım eğitimlerle desteklerken, asıl başlangıç noktasının kendi hayatım ve kendi benliğim olduğunu fark ederek bu yola çıktım. İlk tanışmanın, anlamanın, iyileşmenin ve iyileştirmenin kendisi olduğunu bu yola çıktığında anlıyor insan. Buradaki lezzet ve doyumu almaya başladığımda kurumsal işimle beraber bunu eş zamanlı olarak sürdürmeyi seçtim. Ve Tam zamanlı olarak profesyonelce bu işi yapmaya karar verdiğimde, idari sorumlu olarak sürdürdüğüm yöneticilik görevimden ayrıldım.

31 yıllık çalışma hayatımın içerisine de İçinizdeki Zirveye Çıkın, Temel iletişim ve Empati Geliştirme, Ekip Oluşturma ve Geliştirme, Gelişen ve Geliştiren Yönetici, Performans Geliştirme ve Değerlendirme, Çatışma Çözme, Olumsuz Duygular ve Zor İnsanlarla Başa Çıkma, Etkin İlişki Yönetimi eğitimlerini dâhil ettim. İlaveten Koçluk, Kişisel Gelişim, NLP, Bilinçaltı, Access Bars, ThetaHealing, Vedik Astroloji, Dovsing, Kozmik Enerji, Resim Analizi ve Çocuk Oyun Terapistliği eğitimlerini de tamamladım.

Çocukluğumdan beri yaşayarak, deneyimleyerek öğrendiğim, bulduğum, hayatın ve öz kaynağın bana fısıltılarını yaşantımda sentezleyerek yol alan biriyim. Öğrenme yolculuğum son nefesime kadar elbette ki devam edecek. Hayatının anahtarını bulmuş biri olarak, yıllarca bir dolu eğitimle de destekleyerek, insanların kendi dünyalarında açamadığını zannettiği kilitli kapıların anahtarının kendi içinde sakladıkları yeri göstermeyi işimde amaç edinmiş biriyim.

Gelip geçtiğimiz tekâmülünü içemeye çalıştığımız bu dünyada, aldığı eğitimlerle yolunu aydınlatmak isteyenlere, içlerindeki kendi ışıklarını yakarak devam ediyorum.  Çalışmalarımda almış olduğum tüm eğitimlerimi sentezleyerek, kişinin rengine dokusuna ruhuna uygun çalışmayı beraberce belirleyerek çalışıyoruz.

Başkalarına kendini iyi hissettirmeye çalışmanın kendinden kaçmak, kendini ertelemek olduğunu idrak edip deneyimlemiş biri olarak, kendimi kabul edip sevme yolunda bıkmadan, usanmadan ilerlemekteyim. Hiçbir şeyin tesadüf olmadığı, muazzam zekânın yarattığı bu şahane dünyada, kilidin de anahtarın da biz olduğunu idrak ettirerek yaşam yolculuğumuza farkındalık katarak, birçok seçenekli tercihler ile rehberlik ve danışmanlık yapmaktayım.

Sessizleştirilen, anlaşılmadığını düşündüğü için içine kapanan, hak ettiğini alamadığını dile getirip haksızlığa uğradığını savunan, hayatında sıçrama yapmak isteyen, yol hedefi olup ta nasıl ulaşacağını bilmeyen, ailesine dargın, kendisine yapılanları unutamamış, kendine kızgın ve küskün, geçmiş acılarının esaretinde yaşayan herkesin artık kendilerine ait hikâyelerini yazmalarına katkı olmak için bu yoldayım.

Sebepleri ve kestiği faturaları bir kenara bırakma kararını almış, artık gerçek kendini bulma, kendine uyanma ve öz varlığınla buluşmayı hedefleyenlerin, kendi hayatını inşa etmek isteyenlerin gelip çalışacağı insanım. Sizi anlayabilecek, anlaşıldığınızı hissedeceğiniz, güven duyacağınız, rahatlıkla içinizde tuttuklarınızı teslim edebileceğiniz bir kaynağım.

Ağaçtan düşen Nasreddin Hocanın dediği gibi “Öyleyse siz gidin de ağaçtan düşen birisi gelsin benim yanıma,” demesindeki talebinizi en iyi anlayacak ve size gerekli ilacı verecek olan benzer acıları ve olayları yaşamış insandır.

Çalışmalarım fiziken Çanakkale’de, Online olarak dünya genelinde sürmektedir. Grupların oluşturması durumunda ve seminerler nedeniyle de şehirlerarası hizmetin fiziken devam etmektedir.

Randevu alın

Tüm hizmetlerimizden rahatça faydalanmak için randevu alın...

Pazartesi ‘den Cumartesi ‘ye her gün, saat 09:00 ‘dan 19:00’a kadar destek istediğiniz her konuda sizlerleyim. Randevunuzu alarak, beklemeden, ofisimizin rahat ortamında görüşmek üzere sizleri bekliyor olacağım.

E-Posta Bültenimize Katılın

Her hafta yüzlerce üyemiz, ufkunu genişleten yazılar ile buluşuyor. E-Posta bültenimize kayıt olun, yazılarımız size de ulaşsın.

İLETİŞİM

YASAL UYARI

Yaşam Fısıltısı’nda  verilen tüm hizmetlerin ve düzenlenen gelişim programlarının hiçbiri tanı ve tedavi amaçlı değildir. Site içerisinde yer alan bilgiler ziyaretçileri bilgilendirmek amaçlı olup, verilen bilgiler hiçbir şekilde başka amaçlar için kullanılamaz. Çalışmalarımızdan tamamen sağlıklı bireyler yararlanabilmektedir. Tanı ve tedavi uzman ve doktorlar tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. Tüm hastalıklarınız, psikolojik tanı ve tedavi gerektiren sorunlar için lütfen ilgili hekim & uzmanlara danışınız.