İçeriğe geç

HARİTADAKİ KRALİYET YILDIZLARI

Her burcun belli derecelerinde yer almış olan yıldızlara SABİT YILDIZLAR adı verilir. Gezegenler gibi transit yapmazlar, bu sebeple haritamızda etkileri dün, bugün ve yarına etki eder diyebiliriz. Bu yıldızların insanların kaderi konusunda önemli rolleri vardır. 

Kraliyet yıldızları mitolojik anlamda 4 yöndeki gözcü ve 4 melekle eşleştirilir. Doğu, Batı, Kuzey ve Güneyin gözcüsü olarak. Mikail, İsrafil, Cebrail ve Azrail olarak. 4 Kraliyet Yıldızı. Aldebaran, Regulus, Antares, Fomalhaut kraliyet yıldızları. Burada altın tabakta sunulan nimetlerin hayatımızdaki erdem ve ahlak sınavları ile karşı karşıya kalırız. Hayatta her şeyin bir bedeli ve karşılığı, çabası vardır zira. Dengeyi korumak ve sunulan ödülleri sürdürülebilir kılmaz asıl çabanın başlangıcı aslında. Ve güvende kılmak, sınırlarını ve haddini bilerek devam etmek yolculukta önemli pusulamız.

ALDEBARAN          = Doğunun Gözcüsü – Baş melek  MİKAİL 

REGULUS                =  Kuzeyin Gözcüsü + Aslanın Kalbi – Baş melek   İSRAFİL

ANTARES                =  Batının Gözcüsü – Baş melek AZRAİL

FOMALHAUT           = Güney’in Gözcüsü + Balığın ağzı –  CEBRAİL

Haritanızda Kraliyet Yıldızları için;

29 Derece Aslan, 9 Derece İkizler, 3 Derece  Balık ve 9 Derece Yay Burcunda yerleşen kişisel gezegenlerimizin olması ve yahut ta  Yükselen yada Tepe Noktası (10.ev) girişinin olması gereklidir.  Kişisel gezegenlerimiz Ay, Güneş, Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter, Satürn’dür hatırlatmış olayım. Kavuşum tam derecesinde olmalıdır.

Lakin bazılarımız +- 1 derece yakınını da kabul edebiliyor. Bu sebeple 28-29 derece Aslan, 0 derece Başak, 8-9-10 derece İkizler, 2-3-4 derece Balık, 8-9-10 derece Yay burcunu da dikkate alabilirsiniz.

ALBEDARAN  yıldızı Mars karakterindedir. Onur, zekâ, kararlılık, dürüstlük, popülerlik, cesaret, gaddarlık, isyankârlık ve başkaları aracılığıyla güç ve zenginlik kazanmakla ilgilidir. Dürüstlükle de ilişkilidir, ödün verildiği anda hayati tehlike, statü ve mevki kaybını gündeme getirir. Yani bu yıldızın pazarlığı dürüst olmaktır. Dürüst oldukça kazanırsın, başarı elde edersin.

ANTARES yıldızı Mars ve Jüpiter karakterinde bir yıldızdır. Çok çalışıldığı takdirde büyük başarı vaat eder. Ünlü ve başarılı olmakla ilgilidir. Ama her türlü aşırılıktan uzak durmanız gerekir. Aşırılıklar büyük kayıplar getirir.

REGULUS yıldızı Mars ve Jüpiter karakterinde bir yıldızdır. Kişinin bir yıldız gibi parlamasına, ünlenmesine yardımcı olur. Göklerdeki en şanslı yıldızlardan biridir. Etkisi altında doğan herkese şan, zenginlik ve güç verir.  Pazarlığıysa intikam ve öç almamayı öğrenmektir. Hayatın sefaletle bitme riski vardır.

FOMALHAUT yıldızı Merkür ve Venüs karakterindedir. Kişiye mistik ve spiritüel güçler, sanatsal yetenekler, nesiller boyu konuşulma imkanı, toplulukları etkileme gücü, filozofluk, alim ve evliyalık, hayallerini gerçekleştirme fırsatları, herkesi etkileyen büyülü bir karizma, imaj verir. Bu yıldızın pazarlığıysa gerçekçi olmaktır. Gerçekler ve hayaller birbirine girdiğinde hayat dağılabilir.  

Yüksekler şaşırtabilir insanı. Verilen lütfu taşımak ve sürdürülebilir kılmak önemlidir. Kraliyet yıldızları vaat eder, kolaylık sunar ve ulaştırır.  O tatlı büyünün içine mutlaka çekilecektir harita sahibi. Yükseklere çıkıldıkça gerçeklerden uzaklaşmak, ayaklarınızın yerden kesilmesi, toz pembe gelen şöhret güç sarsıcı ve kandırıcı olabilir dikkat etmek lazımdır. Yükseldikçe inişlerimiz de bir o kadar hızlı ve sert olacaktır. O rehavetin içinde savrulmamak asıl sınavımızdır aslında. İşte bu yüzden her daim pusulamız olacak erdeme ulaşma, farkındalık ve yüksek bilinç vurgusu yapmaktayım.

Yazdıklarımın ve anlattıklarımın şifa olması temennisiyle…

Ayfer ÖZDEMİR

Astroloji Danışmanı

Uluslararası Profesyonel Yaşam Koçu ve Kişisel Gelişim Uzmanı

Bir cevap yazın