Esma-ül Hüsna

Esma-ül Hüsna - Ayfer ÖZDEMİR ile Yaşam Fısıltısı

Esma-ül Hüsna (Büyük Ebced Çalışması)

Esma Ül Hüsna yüce Allah’ın tüm yarattıkları üzerindeki tecellileridir. 99 isim, aslında sayısız tecelliyi barındıran 99 ana nokta, Allah’ın (c.c.) o mükemmel yansımaları olarak karşımızdadır. Öyle bir güç düşünün ki, her şeyin kaynağı olsun ve her şeyi birbirine bağlasın.

Bizim çalışmalarımızla yapmak istediğimiz şey; kendimizde ve yaşam akışımızda bizi durduran, duraksatan veya çok daha iyi olmasını istediğimiz yönlere dair Esmaların o muhteşem bilinciyle bir sistem, bir yol haritası hazırlamaktır.

Bu sistemin tamamen kişiye özeldir, çünkü her birimizin kişisel özellikleri, düşünceleri, değerlendirmeleri, kayıtları farklıdır ve çözümler de farklı yollar izlemelidir.

Yirmi sekiz harften ibaret olan Arap alfabesinde harflerin her birine 1’den 1000’e kadar matematik değerler verilmiştir. İsimlerimizdeki harflerin matematiksel karşılığı olan sayı (ebced) bulunur ve buna tekabül eden esması tespit edilir. Ruhundan üfüren Rabbimizin bizler üzerinde tecelli ettirdiği esmaları tespit edildiğinde, bizde bu esmanın dengede olup olmamasına göre kişinin hayatı üzerindeki yansımaları incelenir.

Kişilerin isimlerinin karakterleri ve fıtratları üzerinde etkisi vardır.  Güzel isimler koyulması tavsiye edilerek hatırlatılan bu durum, bize konunun önemi konusunda işaret etmektedir.

Gelişme sağlamak istenilen konudaki esmalar da tespit edilir. İsteyen herkes, istediği zaman bu yüce isimleri zikrederek kendinde manaları doğrultusunda faydalar sağlayabilir.

Bir başkasının yerine nasıl dua edebiliyorsanız Esma çalışması da yapabilirsiniz, elbette ki orada odaklandığımız pozitif enerji o kişiye sirayet edecektir. Fakat en verimli sonuç kişinin Esmaları kendisinin zikretmesiyle gerçekleşir, çünkü Esmaların her biri bizlerin varlığında mevcuttur ve biz onları andıkça bilincimizde değişimler gerçekleştirir. Bu yüzden eğer mümkünse kişinin kendisinin çalışmasını uygulaması daha doğru olur.

Örneğin Ya Vedud esmasına denk gelen bir isimde, koşulsuz sevginin esması olması kişinin sevgi alanlarında yaşayabileceği sınavların/güzelliklerin yani tüm bu durumların hepsine işaret eder. Vedud esması sevgi ve aşkın, sevmek ve sevilmenin, sevdiklerine sevdirmesinin, karşılıksız herkesi sevmesinin esması olarak, varsa kişinin hayatında yaşadığı tatsız durumlar da dikkate alınarak, dengelenmesi için zikretmesi gereken sayısı ya da dengeye getireceği esma konusunda yardımcı olunmaya çalışılır.

Büyük Ebced çalışması Muhyiddin Arabi sistemi ile yapılmaktadır.

Randevu alın

Tüm hizmetlerimizden rahatça faydalanmak için randevu alın...

Pazartesi ‘den Cumartesi ‘ye her gün, saat 09:00 ‘dan 19:00’a kadar destek istediğiniz her konuda sizlerleyim. Randevunuzu alarak, beklemeden, ofisimizin rahat ortamında görüşmek üzere sizleri bekliyor olacağım.

E-Posta Bültenimize Katılın

Her hafta yüzlerce üyemiz, ufkunu genişleten yazılar ile buluşuyor. E-Posta bültenimize kayıt olun, yazılarımız size de ulaşsın.

İLETİŞİM

YASAL UYARI

Yaşam Fısıltısı’nda  verilen tüm hizmetlerin ve düzenlenen gelişim programlarının hiçbiri tanı ve tedavi amaçlı değildir. Site içerisinde yer alan bilgiler ziyaretçileri bilgilendirmek amaçlı olup, verilen bilgiler hiçbir şekilde başka amaçlar için kullanılamaz. Çalışmalarımızdan tamamen sağlıklı bireyler yararlanabilmektedir. Tanı ve tedavi uzman ve doktorlar tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. Tüm hastalıklarınız, psikolojik tanı ve tedavi gerektiren sorunlar için lütfen ilgili hekim & uzmanlara danışınız.