Numeroloji

Numeroloji - Ayfer ÖZDEMİR ile Yaşam Fısıltısı

Numeroloji

Nümeroloji, Okültizm’in bir dalı olup, evrenin sayısal bir kurgu içerdiğini, evrendeki hiçbir şeyin rastlantıya dayanmadığını, her şeyin sayısal bir düzen içinde meydana geldiğini varsayar ve sayılarla ilgili çeşitli analitik ve sentetik çalışmalarla, evrendeki ve olaylardaki gizli yasa ve ilkeleri keşfetmeyi amaçlar.

Matematik hayatımızın bir parçası, bununla birlikte numaralar da hayatımızda önemli bir yere sahiptir. Evren, sayılarla varolan, sayısal bir düzen içerisinde ilerleyen bir yapıdır ve bu yapının sayılar üzerinde henüz tam olarak keşfedilememiş bir takım kuralları vardır. Numeroloji, bu yasa ve kurallar üzerinde çalışan kişilerin keşfettikleri bir takım kurallardan ibarettir. Numeroloji ilmi astrolojiye yakın ezoterik bilgi sistemidir.

Numeroloji, arap bilim insanlarından, antik yunan düşünürlerine kadar her coğrafya’da yüzyıllar boyunca konuşulmuştur. Numeroloji, tarihin eski dönemlerinden bu yana bilim insanlarının ve düşünürlerin dikkatini çekmiş ve onları bu konu üzerinde araştırmaya yönlendirmiştir.

Bugün kullandığımız anlamda numeroloji hesaplaması ve bununla birlikte yapılan çıkarımlar gücünü eski çağlardan günümüze yapılan bu araştırmaların sonuçlarından alır yani bugünkü numeroloji ilminin esası milattan önce 6. asırda kadim yunan alim filozof ve matematikçisi Pisagor tarafından koyulmuştur. 
 
Eski Yunan Filozofu Pisagor’a göre hayatımızın her alanı sayılar ve yarattıkları geometrik ilişkiler ile anlam kazanır. Numeroloji de bu felsefeyi odak noktasına alarak; sembolik açıdan şifrelenen ismimiz ve doğum tarihimizin gizemlerini anlamamız konusunda yardımcı olur.
 
Numeroloji, pisagor’un tek sayı hesaplaması ve üstad sayılardan yola çıkarak, arap ve ibranilerdeki alfabetik hesaplama ile hayatımızdaki özel zaman gün ve tarihlerin anlamlandırılması prensibine dayanır.
 
Numeroloji de her bir sayının gizli manası var. Alfabedeki harflerin da karşılığında bir sayı var. Buna dayanarak, numeroloji ilmi esasında doğum tarihiniz, adınız ve soyadınız üzerinden hayatınızda önemli tarihler ve kaderinize etkileri ile ilgili bilgiler edinilebilmektedir. 
 
Numeroloji, bir kişinin kim olduğu, neden bu hayata doğduğu ve hayat amacının, derslerinin ve bilinçaltında getirdiği bilgilerinin ne olduğunun ona tekrar hatırlatmasını yapmak amacı ile sayıların sırrını kullanan metafizik bir ilimdir. Çünkü her sayı her rakam her harf hayatınızın hikayesine benzersiz bir titreşim katmaktadır. Bu hayat planında hayat amacınızdan en iyi ve en doğru şekilde yararlanmak istiyorsanız çok değerli bir bilgidir.
 
Numeroloji alfabesindeki her bir harf bir sayıya denk gelir ve sayının anlamı ile ilişkilendirilir. Numeroloji analizinin sistematiği de buna dayanır. Bu sebeple bir isim analizi ele alınırken doğduğunuz an size verilen ad ve soyadınızın titreşimi isim analizi çalışmanız için temel bilgiyi oluşturur ve öncelikle sizi bu hayatta iyi hissettiren ruhunuza iyi gelen temel ruh güdünüzü keşfetmenizi sağlar. 
 
Doğum tarihiniz ile elde edilen 3 haneli yaşam kodunuz ile bu yaşam planınızı nasıl organize edeceğinizi ve oturmuş davranış kalıplarınızı nasıl düzenleyeceğinizi, insanlar, olaylar arası sinerjinizi, yalnızca doğum tarihiniz ise ruhunuz ve tekamülünüz için bilinçli ya da bilinçsiz bir şekilde kararlar aldığınız hayatınızdaki değişim dönemlerinin tarihlerinin bilgisini verir. Doğum günü ve ayınız ile içinde bulunduğunuz yıl sizin kişisel yıl sayınızı ve o yıla ait destekleneceğiniz potansiyelinizi gösterir.
 

NUMEROLOJİ ANALİZİ NE İŞE YARAR?

Numeroloji analizi ne işe yarar;Bir adınız ve soyadınız olduğunda yani kim olduğunuzu bildiğinizde, neden buradasınız, nereye gidiyorsunuz ve neden düşündüğünüz, hissettiğiniz ve içgüdüsel olarak davranışlarınızın anlamını çözdüğünüzde , enerji titreşiminizi yükselten ve yaşam koşullarınızı iyileştirmenizi sağlayan potansiyel gücünüzü hatırladığınızda, hayat hikayenizi yeniden yazabilir ya da düzenleyebilirsiniz.

Randevu alın

Tüm hizmetlerimizden rahatça faydalanmak için randevu alın...

Pazartesi ‘den Cumartesi ‘ye her gün, saat 09:00 ‘dan 19:00’a kadar destek istediğiniz her konuda sizlerleyim. Randevunuzu alarak, beklemeden, ofisimizin rahat ortamında görüşmek üzere sizleri bekliyor olacağım.

E-Posta Bültenimize Katılın

Her hafta yüzlerce üyemiz, ufkunu genişleten yazılar ile buluşuyor. E-Posta bültenimize kayıt olun, yazılarımız size de ulaşsın.

İLETİŞİM

YASAL UYARI

Yaşam Fısıltısı’nda  verilen tüm hizmetlerin ve düzenlenen gelişim programlarının hiçbiri tanı ve tedavi amaçlı değildir. Site içerisinde yer alan bilgiler ziyaretçileri bilgilendirmek amaçlı olup, verilen bilgiler hiçbir şekilde başka amaçlar için kullanılamaz. Çalışmalarımızdan tamamen sağlıklı bireyler yararlanabilmektedir. Tanı ve tedavi uzman ve doktorlar tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. Tüm hastalıklarınız, psikolojik tanı ve tedavi gerektiren sorunlar için lütfen ilgili hekim & uzmanlara danışınız.