İçeriğe geç

Kişisel Gelişim

Kişisel Gelişim

Kişisel gelişim en sade şekilde kişinin kendini yetiştirmesi ve bilinçli olarak yaptığı, kendisini daha iyiye götürmek için gerçekleştirdiği pozitif çabalar bütünüdür diyebiliriz. Tıpkı bir ustanın çırağını yetiştirmesi gibi, insan da yetenekleri ve karakteristik özellikleri doğrultusunda var olan potansiyelini ortaya çıkartabilir ve içindeki çırağı zamanla ustaya dönüştürebilir. Yani kişisel gelişim demek aslında kendi kendimizin öğretmeni olmak demek!

Aşamaları aşağıdaki gibidir:

Kendini Bilme:

Kendinizi bilmeniz, kendinizi daha iyi anlamanıza, ihtiyaçlarınız hakkında daha fazla bilgi edinmenize ve daha fazlasını başarmak isteyip istemediğinize karar vermenize yardımcı olmaktadır. Başarının anahtarı, kazançları ve kayıpları analiz etmek için önce kendinizi kendinizle karşılaştırmaktır. Zayıf noktalarınızı bilirseniz, onların üzerinde çalışabilir ve iyileştirebilirsiniz.

Kabullenme:

Zayıf olan yönlerinizi bildikten sonra onları kabul etmeye gönüllü olmalısınız. Sonuçta, hiç kimse mükemmel değildir ve kendinizi olduğunuz hal için suçlamaya, yargılamaya gerek yoktur. Bu çalışma kendinize değer vermenize ve kucaklamanıza yardımcı olur.

Değişme / Değişim:

Bilgi, beceri ve görüşlerinizi geliştirerek, bakış açınıza esneklik katarak,  hayatınızı daha iyi yönde değiştirmeyi düşünmeye başlamanızla, değişmenin ilk adımı atılmış olur.

Potansiyelinize Ulaşmak:

Kişisel gelişim, şüphelerinize ve korkularınıza karşı mücadele etmeyi gerektirir. Ayrıca istikrar ve süreklilik ister. Alışkanlıklarımız olan konfor alanınızdan çıktığınızda potansiyelinize ulaşırsınız.

Kişisel Gelişim / Kişisel Büyüme :

Bu aşamanın sonu yoktur, ulaşmak için gökyüzü limittir. Kişinin talebine bağlı olarak, özel bir hedefe ulaşmayı planlamakla beraber, isteyenler için de süreklilik içinde genişleme büyüme çalışmaları planlanır.

Her insan farklı bir beklentiyle, farklı bir motivasyonla yola çıkar. Kimileri bu yolda dümdüz ilerler, kimileri dönemeçli yollardan geçer. Yılmadan, vazgeçmeden devam eden herkes sonunda amacına ulaşır. Kişisel gelişim hayatın bir aşaması değil, bir yaşayış biçimidir.

Hayatımızın sonuna dek devam eden bir süreçtir. Kişisel gelişim bir amaç değil, hayallerimize giden yolda bir araçtır. Bir kere benimsendiğinde doğru olan her kapıyı açacak bir anahtardır. Tek yapmamız gereken ilk adımı atmak.

Kişisel Gelişim hakkında hazırladığım kısa bir video...

Randevu alın

Tüm hizmetlerimizden rahatça faydalanmak için randevu alın...

Pazartesi ‘den Cumartesi ‘ye her gün, saat 09:00 ‘dan 19:00’a kadar destek istediğiniz her konuda sizlerleyim. Randevunuzu alarak, beklemeden, ofisimizin rahat ortamında görüşmek üzere sizleri bekliyor olacağım.

E-Posta Bültenimize Katılın

Her hafta yüzlerce üyemiz, ufkunu genişleten yazılar ile buluşuyor. E-Posta bültenimize kayıt olun, yazılarımız size de ulaşsın.

İLETİŞİM

YASAL UYARI

Yaşam Fısıltısı’nda  verilen tüm hizmetlerin ve düzenlenen gelişim programlarının hiçbiri tanı ve tedavi amaçlı değildir. Site içerisinde yer alan bilgiler ziyaretçileri bilgilendirmek amaçlı olup, verilen bilgiler hiçbir şekilde başka amaçlar için kullanılamaz. Çalışmalarımızdan tamamen sağlıklı bireyler yararlanabilmektedir. Tanı ve tedavi uzman ve doktorlar tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. Tüm hastalıklarınız, psikolojik tanı ve tedavi gerektiren sorunlar için lütfen ilgili hekim & uzmanlara danışınız.