İçeriğe geç

NLP

NLP - Ayfer ÖZDEMİR ile Yaşam Fısıltısı

NLP = Neuro Linguistic Programming

Neuro ile;

İnsanların görme, işitme, hissetme, koklama ve tatma duyuları ve bu duyuların yönetildiği beyin ve sinir sistemi vurgulanır.

Linguistic ile;

Yaşam deneyimlerinin dil vasıtası ile kodlanması, dilin deneyim edinme ve değişim süreçlerindeki etkisi vurgulanır.

Programming ile;

Arzu edilen değişiklikleri gerçekleştirmek üzere, duygu, düşünce ve davranışlarımız üzerinde, bilinçli veya bilinçdışı akıl yardımıyla yapılan yeniden düzenleme biçimi vurgulanmaktadır.

NLP, yaşamımızda üzerinde düşünmeden, otomatik olarak gerçekleştirmiş olduğumuz algılama, düşünme ve davranış süreçlerini, bilinçli hale getirme ve geliştirmede kullanılan bir model ve metodolojidir. Kaynağı bilinçaltı ile bedendir.

Yeteneklerin, becerilerin açığa çıkartılması, algıların ve düşüncelerin değiştirilmesi, farkındalık kazanmanın araçlarından biridir NLP. Bakış açınızı zenginleştirerek daha başarılı ve iyi bir hayat sürmenizin yolunu açar.

NLP, kişinin hayal gücünü kullanarak yaşam kalitesini nasıl artıracağını öğretir. Yeteneklere ve iyi özelliklere odaklanmayı, başarıyı yeniden elde etmeyi öğretir. Beden dilinizi de yeniden düzenleyerek, diğer insanlarla daha iyi iletişim kurmanıza yardımcı olur.

İletişimde daha uyumlu olmanız konusunda size yardımcı olarak teknikler sunar. Duyusal farkındalığınızı artırır. Etrafınızdaki renklere, seslere, kokulara karşı daha duyarlı ve farkındalıklı olursunuz.

“İnsanlar, kendi yaşamlarını istekleri doğrultusunda şekillendirebilmek ve gerek gördüğünde değiştirebilmek için ihtiyaç duyduğu tüm kaynaklara kendi içinde sahiptir.”

Randevu alın

Tüm hizmetlerimizden rahatça faydalanmak için randevu alın...

Pazartesi ‘den Cumartesi ‘ye her gün, saat 09:00 ‘dan 19:00’a kadar destek istediğiniz her konuda sizlerleyim. Randevunuzu alarak, beklemeden, ofisimizin rahat ortamında görüşmek üzere sizleri bekliyor olacağım.

E-Posta Bültenimize Katılın

Her hafta yüzlerce üyemiz, ufkunu genişleten yazılar ile buluşuyor. E-Posta bültenimize kayıt olun, yazılarımız size de ulaşsın.

İLETİŞİM

YASAL UYARI

Yaşam Fısıltısı’nda  verilen tüm hizmetlerin ve düzenlenen gelişim programlarının hiçbiri tanı ve tedavi amaçlı değildir. Site içerisinde yer alan bilgiler ziyaretçileri bilgilendirmek amaçlı olup, verilen bilgiler hiçbir şekilde başka amaçlar için kullanılamaz. Çalışmalarımızdan tamamen sağlıklı bireyler yararlanabilmektedir. Tanı ve tedavi uzman ve doktorlar tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. Tüm hastalıklarınız, psikolojik tanı ve tedavi gerektiren sorunlar için lütfen ilgili hekim & uzmanlara danışınız.