Neden Bir Koç İle Çalışmalıyım?

Çoğu insan aslında olduğundan başka bir insan. Düşünceleri başkalarının düşünceleri, yaşamları bir taklit.

Çağımızda her şeyi çok hızlı, yoğun, sanal iletişim içerisinde tempolu bir şekilde yaşıyoruz. Bu durumda, ne hissettiğimize dönüp bakmaya, duygu ve davranışlarımızdaki değişimleri fark etmeye vakit bulamadan yaşıyor, öyle bir noktaya geliyoruz ki bu sorunlarla nasıl baş edeceğimizi öğrenmek için arayışlar içinde buluyoruz kendimizi.

Hayat boyunca yaptığımız seçimler bizlerin kaderini oluşturmaktadır. İyi ve yeterince titizlik gösterilmeden yapılan seçimler sonucunda hayatımızı hüsrana çevirebilecek enerjileri kendimize çekeriz. Kendi kişiliğinin bilincine varmak, herkesin önde gelen amacı olmalı.

Bunun için yığınla kişisel gelişim ya da psikoloji kitapları okuyor geliştirmek istediğimiz noktalar için çabalıyoruz. Fakat ne yaparsak yapalım, kitaplarda yazılanları uygulamaya çalışsak da yine başladığımız yerde olduğumuzu görüyoruz.

İnsanları hayatlarındaki ulaşmak istedikleri hedeflere götüren birçok yol bulunmaktadır. Kişilerin kendi kişiliklerine en uygun hedefi ve bu hedefe ulaştıracak yolu bulmaları için doğru seçimler yapmaları gerekir.  Bu kararları verme aşamasında bir yaşam koçundan alacakları önerilerle başarılı sonuçlara imza atılacaktır.

“Bir insanın ilk işi nedir? Yanıt açık, KENDİSİ OLMAK!

KOÇLUK KENDİN OLMA SANATIDIR. Koçluk bir yol arkadaşlığıdır. Muazzam bir ortaklık ve işbirliğidir. Tamamen mahremiyete, saygıya ve ortak azme dayanır.
Kişinin kendisinin en mükemmel haline gelmesini ve hayatını, ilişkilerini, kariyerini en tatmin edici düzeyde yaşayabilmesini amaçlar. Farkındalık yaşadığımız o “Aha” anından sonra, iç motivasyonumuz artar, sorunun kaynağını keşfeder ve sorunu çözmek adına iç kaynaklarımızı kullanarak içselleştirdiğimiz yeni bir yolculuğa çıkarız.

Bugüne kadar olan tutum ve davranışlarınızı da aynı şekilde devam ettirerek farklı bir sonuç beklemek pek ütopik olur. Yepyeni bir hayat için, yepyeni bir siz lazım. Bugüne kadar inandığınız ve yaptıklarınız istediğiniz sonucu vermediyse, bir Koçla çalışma fırsatı vererek kendinize, aradaki farkı deneyimleyebilirsiniz.

Bir koç ile çalışmak; her zaman gerek duyduğunuz güven, cesaret ve desteği bulacağınızın, hiçbir zaman yalnız kalmayacağınızın sürekli keşif ve heyecan dolu bir yolculukta olacağınızın garantisidir.