İçeriğe geç

Varlığınızın Efendisi Olun

Kozmik Enerji - Ayfer ÖZDEMİR

Varlığınızın efendisi olduğunuzda, özgür düşünceli olduğunuzda, kendinizi sevdiğinizde, kendi mutluluğunuzu bulduğunuzda, kendinize inandığınızda, varlığınızın bütününü kucakladığınızda, işte o zaman bu alemdeki her şey size hizmet etmek üzere harekete geçecektir.

Varlığına hakim olamayanın hayatına hakim olması mümkün müdür?

Bir zamanlar yoksulluğun erdem olduğunu yazanlar zenginleri hor görenlerdi ya da yoksulların yoksulluklarından şikayet etmelerini engellemek içindi. Zenginlik kendi değerinizden daha önemli olmadığı müddetçe, maddi değerlere sahip olmakta bir günah ya da yanlışlık yoktur. Zenginlik ya da maddi değerler, burada sadece hizmet etmek için bulunmaktadır.

Herkes zengin olmak için çok çalışması gerektiğini düşünür. Çok çalışmak sizi zengin değil, sadece kölesi yapar. Para düşünceden doğar. Çoğu insan zenginliğin, bolluğun ne olduğunu anlamaz. Onlar onu daima kendilerinin üzerinde tutarlar. Özsaygısından ve sevgisinden yoksunluk; yoksulluğa eşittir.

Zenginlik yaratıcı bir zihnin doğmasına izin veren mutlu bir varlığın yan etkisidir. Her şeye sahip olmak yanlış değildir.  Arzular ihtiyacı karşılar ve hissettiğiniz her arzu kendinizle ilgili anlayışınızı belki de kendi öneminizi ve değerinizi idrak ettiğiniz bir kata yükseltir.

İnsanın bir şeylerden yoksun kalmayı istememesi gayet normaldir. Zengin insan kendini daha özgür kılabilir, yükümlülüklerini rahatça yerine getirebilir, ailesini kolayca doyurabilir, onun için çalışan birçok kişiye de katkı olabilir.

Önce varlığınıza hakim olun ki o yüce ve egemen bir varlık olsun, onu bütünüyle sevin. Siz, sizden büyük bir şeyin olmadığına inandığınızda ve bunu bir gerçek olarak bildiğinizde o zaman bu alemde hizmet edilebilen şeylere sahip olabilirsiniz. O ister bir otomobil, ister bir ev ya da ipekli kumaşlar olsun, spritüel olmayan hiçbir şey yoktur, çünkü her şey aynı alemden kaynaklanır. Madde daha yüksek bir düşüncenin daha düşük bir tezahürüdür.  Her şey ÖZ’dür.

Araba, ev, para bir insan onu kendisini mutlu edeceği için arzulamadıkça, hiçbir şey ifade etmez. Maddi şeyler sadece duyguların katalizörleridir.

Kendi içinde doyuma ulaşmayı arzulayan bir varlık, maddeyi aşıp doğrudan duyguya ulaşabilir. Böylece sizin diğer vasıtalarla erişmeye çalıştığınız şeye erişir.

Sizin katkısınız sizsiniz. Onunla yaptığınız her şey sadece sizin için güzelliğinizi arttırır ve varlığınızı yükseltir. Dünyanın sizin kendinizi sevmenizi onaylayıp onaylamaması önemli değildir.

Kendiniz için var olun. Kendiniz için katkınızı yapın. O zaman dünya onu görebilir.

Ayfer ÖZDEMİR

 

 

Bir cevap yazın