İçeriğe geç

20 Ocak GÜNEŞ PLÜTON KAVUŞUMU

20 Ocak 2024 tarihinde Oğlak Burcunda 29 derece 59 dakikada (krizli derece/kader derecesi/anaretik derece) Güneş ve Plüton gezegenlerinin Oğlak Burcundaki 245 yılda bir göreceğiniz özel bir döngüsünü yaşayacağız.

Plüton jenerasyon gezegenidir, bireysel hayatlarımızda etkisi uzun yıllara yayılı olarak kendisini gösterirken,aynı zamanda toplumsal anlamda yani dünya insan kitlesinin akibetini etkileyen büyük etkilere sahiptir. Yıkım gezegeni ve Hades olarak bilinen aynı zamanda namı diğer Cehennemin Bekçisi ünvanını taşıyan Plüton, Toprak elementindeki seyrinde namını Toprak sembolizesi üzerinde heybetlice sergilemiştir. Oğlak burcundan çıkmadan evvel bize son heybetli hamlesini ekonomi ve toprakla ifade edilen tüm değerler üzerinden tekrar gösterebilir. Buna topraklar, sınırlar, geleceğimiz, ekonomi, siyaset, ölüm, hastalık, sistemler, mahsul, gıda gibi benzer temalar dahildir. Aynı zamanda astrolojide Oğlak arketipi geleneksel, köklü, klasikleşmiş tüm yapıları, devlet birimini, siyaseti, hükümetleri ve ağırlaşmış tüm yapıları sembolize ediyor. 

Güneş ise bizim bilincimiz, egomuz, eril enerjimiz, hayatımızdaki eril otoriteler, eril figürler, baba/eş, devlet konularu, resmi işlemlerimizi ifade ediyor. 29 derecede yukarıda izah ettiğim gibi kadersel etkiler ve krizli durumlar söz konusu olacaktır. Plüton gibi gökyüzünde bir burçta yolculuğu bu kadar uzun süren bir gezegenın ana konusunda ölüm ve yeniden doğum vardır. Yeniden yapılandırma ve hizmet etmeyen konuların elemine edilmesi, miyadını dolduranların rafa kaldırılması söz konusudur. Jenerasyon gezegenlerine hükmümüz azdır. Jenerasyon gezegenlerine külli iradenin hükmünde kontrol dışıdır. Olması gereken olacaktır. Buradaki hayrı görmek ve bu değişimi kucaklayabilmek bizim için önemli olacaktır. Amaç daha da güçlendirmek, yeniden yapılandırmak, silkelnip üzerimizdeki ölü toprağını atmaktır.

Yoğun duygular içerisinde sıkışabiliriz. İçimizde bastıkdıklarımız açığa patlayarak çıkabilir. Şüphe boyutumuz artabilir. Güç savaşları içerisinde kulisler oluşabilir. Bilinçaltı ve karmik çalışmalar için uygun zamanlardır. Bilinçli farkındalıkla uyanmak gereken zamanlardır. Üstünü örttüklerimiz hortlayabilir misali. Bir ölüm/kalım savaşı veriyor gibi hissedebiliriz. Büyük bir yıkım ve ardından gelecek olan yeniden doğuşun lütfu olabilir. Yeni bir çağın başlangıcına tanıklık edeceğiz. Daha adil ve huzur dolu olması en büyük temennimiz. Bilgi çağına adım atıyoruz. Kendinizi öğrenmeye ve eğitmeye açın. Umut ve hayallerinizi yeniden yapılandırın. Daha özgür ve bağımsız olun. Severken bağımlılıklara kendinizi hapsetmeyin.

Gelen selameti ve lütfuyla gelsin..

Ayfer Özdemir

Astroloji Danışmanı

Bir yanıt yazın