İçeriğe geç

GELECEĞİMİZE DOĞRU GÖKYÜZÜNDEN KADERSEL ETKİLER

Yeniaylar; Güneş ve Ay’ın kavuşumudur. Hepsinin hayatımızda her daim kuvvetli etkiler doğurması mümkün değil tabi. Öyle olsaydı her 15 günde bir hayatımızın başlı başına değişmesi gerekirdi.

Önümüzdeki günlerde yani 21 Ocak 2023 tarihinde saat 23:53 civarında gerçekleşen bir yeniayımız olacak ve 1 derecede gerçekleşen bu yeniay bizi geleceğimize doğru taşıyan önemli bir yeni ay olacak. Astroloji ile ilgili bilgilendirmelere yazılarımda her zaman yer vermediğimi sıkı takipçilerim bilir. Bu sefer yer verdim zira önemli farkındalıklar sağlamamız gerekiyor. Öyleyse yeniay anında gökyüzünde nasıl yerleşimler ve etkileşimler var anlatmaya başlayayım.

28 derecedeki Oğlak Burcundaki Plüton; 1 derecedeki Ay’ın ve Güneşin yanına eşlik ederken, geleceğe doğru olan rotamızda önemli yapılanmaları ve gerekirse krizli dönüşümleri ve fırsatları beraberinde sunacağını ifade ediyor. Yapılanma, Sonlanma, revize etme ve gelece doğru dümenimizi kırıyoruz. Aslında geleceğimiz doğrultusunda kendi gerçekliğimizi arıyoruz diyebiliriz. Bazı sonlanmalar güzel başlangıçların kapılarını bizler için aralıyor ve biz 1derecelik tanıma buraya adım atacak eylem ve planları, girişimleri hayatımıza dahil ediyoruz.

Yeniay an’ın haritasında 4.evde gerçekleşiyor. Tüm ev sistemine göre 4.evde gerçekleşen yeni ayda gündem başlıklarımızın alt yapısındaki içerikler şunlar:

Kendi saklı dünyamız, duygusal ihtiyaçlarımız, hapsolduğumuz döngüler, olup bitenleri tüm gerçekliğiyle sorgulama hissi, güven arayışımız, ruhsal alanlarda muhasebe, geçmişimiz ve izleri, ata kayıtlarımız, mülklerimiz, değerlerimiz, toprak/emlak konuları ve yatırımlar, iç dünyamız, ev/yuva/aile konuları, taşınma/yer değişimleri, aile içi gündemler, ebeveyn gündemleri, sevilme ihtiyacımız, güvenmeye ihtiyacımız, arzuladığımız aşk ve yuva ihtiyaçlarımız, kendimizi keşfetme, kendimizle ve gerçeklerimizle yüzleşme, içimizdeki korkularımız, geçmişin izleri… Belki de bunlar ne kadar yalan ne kadar gerçek farkında varacağız ve sıçrama yaşayacağız.

Yeniayın Yükseleni TERAZİ ve ŞANS NOKTASI ile kavuşumda. Terazi yükselenle, ilişki/evlilik/ortaklıklar gündemde diyebiliriz. Hak hukuk konuları, mahkeme durumları, adalet arayışı masaya yatıracağımız durumları ifade ederken öte yandan da dengeli, diplomatik, empatik, hoyratlıktan uzak davranış sergilememiz gerektiğini böyle yaparsak şansın yanımızda olduğunu anlatıyor bizlere.

Bu yeniayda denge arıyoruz hayatımıza, hayatla uzlaşmaya barışmaya daha huzur dolu yaşamaya doğru yol almak istiyoruz aslında.

Yükselen yönetici gezegeni olan Venüs ise Satürn ile kavuşumda ve yine Kova burcunda radikal kararlar, eskiyi yıkma, yeniye yer açma, sıradışı beklenti dışı karar tutum ve davranışlara işaret ediyor.

Köklü adım değişim ve tercihler içerisinde olabilir, bazı ilişkilerde evlilik/ayrılma kararı gündeme alınabilir.

Kiminle nasıl ilerlemek istiyoruz bunu sorgulayacağız, ayrıca yaptığımız iş başlangıçları, el sıkışmalar bize  köklü adımlar getirecektir.

Yolculuklar, eğitimler, karşılaştığımız insanlar, durum ve konularla biz bu kadersel etkileri hayatımızda fark edeceğiz.

Ancak sorgulama sonrasında ideallerimizi bulabileceğiz.

Duygular yerine akılcı kararlar alacağız gibi gözüküyor. Tabi bazılarımız da konfor alanından çıkmak istemeyebilir, düzenim bozulmasın diye ters yöne kürek çekebilir. Her zaman söylediğim gibi her sonuç bizim eylemlerimize ve bilincimize göre şekillenecektir.

Kova enerjisi yeniayda oldukça baskın gözüküyor. Sıradışı marjinal yönelimler tercihler, yön değişimleri söz konusu olabilir. Fakat unutmamak gerekirse şu an ürksek bile İlerleyen zamanda bize şans ve mutluluk getirecek tercihler içerisinde olacağız.

Yükselen Terazinin negatif yönüyle ikilemlerimiz olabilir, huzur kaçmasın diye içimizdekileri söylemekte ve harekete geçmekte zorlanabilir, atalet içerisinde sıkışabiliriz. Öte yandan acımasız ve hoyratlıktan da uzak durulması gerekiyor. Atılan adımların Plüton etkisiyle geri dönüşü olmayacak gibi gözüküyor. Uzun zamandır kararsız olduğumuz konularda netleşiyoruz. Karara varıyoruz, bir nevi miladımızı yaşıyor olacağız.

Haritanın 2.çeyreğinin aktif olması dürtüsel davranabileceğimizi de gösteriyor. Cesaret ve atarlı olmayı birbirine karıştırmayalım derim.

VENÜS/URANÜS KARESİ ise ani beklenmedik durumlar, kopuşlar/başlangıçlar/kuruluşlar getirebilir ve başlangıç enerjisi oldukça da yüksek diyebilirim.

JÜPİTER JUNO KAVUŞUMU ise bize karşılaşma, olay ve durumların kadersel etkiler taşıdığını gösteriyor. Kimimiz için yeni tanışma ve aşk başlangıçlarını, kadersel eşleri de getirebilir hayatımıza.

Yeniaya eşlik eden Altair isimli sabit yıldızımız da var. İnsanları kırmadan, konuşarak, politik davranışlarla, erdemli tutumda davrananlar için takdir, terfi ve kolektif başarı gibi ödüller getirebilir.

Dikkat edilmesi gereken konu ise yeniay anında etkin olan Merkür-Jüpiter ve Merkür-Chiron karesi. Sözcüklerin yaralama ihtimalini ya da yaralanma ihtimalimizi taşıyor.  Üstelik Merkür zorbalıkla ilişkili olan Facies isimli sabit yıldızla kavuşum yapıyor. Uç noktalardaki söylemler, aşırı abartı, tutulamayacak sözler vermek, despotizm ve diktenin dozunu kaçırmak gibi durumlar çok hayatımızda çok sert geri tepebilir.

Yeniaya; Mars ve Jüpiter’in harikulade destekleri olacak. Bu sebepten ötürü de yeniay sonrasında retrolar döneminde yaptığımız hazırlıkları tamamlayıp bir şeyleri hayata geçirmenin tam zamanıdır diyebiliriz. Bu süreçte inisiyatif almak, korkulara yenilmemek ve girişimci ruh bizi zafere götürecektir.

Özellikle de yeniaydan sonra Ay’ın ışığının güçlendiği 24-27 Ocak 2023 arasına önemli işlerimizi denk getirebiliriz. Hızlı hareket ediyoruz. Beklemek istemeyeceğiz. Hukuksal konular hız kazanabilir, hak edişlerde hareketlilikler olabilir. Ayrıca ev alım/satımı için de güzel zamanlar.

AY düğümleri ile olan kare açılar, KADERSEL KRİZLER olabilme ihtimalini gösteriyor bizlere.  Ayrıca LİLİTH ASLANDA iken ego savaşlarına dikkat etmek, karşı tarafı yok saymamak gerekir. İlaveten bizim düzen değişikliğimize katkı sağlayacak insanlar hayatımıza dahil olabilir.

Yeniayda Sabian Sembolümüz ise; Beklenmeyen fırtına. Hava unsuru. Hem mecazi hem de fiziksel hayatımız açısından değerlendirmek gerekir bu yorumu. Değişken hava durumları hem de beklenmedik anlarda olabilir diyor. Kötü hava koşullarından sakınıp saklanmak; sıçrama yapmamızı engelleyebilir. Nefes, hava, ciğerlere, uçak seyahatlerine, ulaşıma, fikirlere, sözlere, akıl ve mantık vurgusuna da işaret eden bir sabian sembolü var karşımızda.

Açıklamaları sahiplenmeden, farkındalıkla dinlemeniz hayatınıza en büyük katkıyı sağlayacaktır. Astrolojinin sadece burç yorumlarından ibaret olmadığınızı bilmeniz, yapılanların genel yorumlar olduğunu ve hepimizin hayatlarından farklı şekilde tezahür edebileceğini de hesaba katmanız sağlıklı yaklaşım olacaktır. Yazdıklarımın hayatınıza katkı ve şifa olması temennisiyle…

Ayfer Özdemir

Uluslararası Nlp ve Profesyonel Yaşam Koçu

Bilinçaltı ve Kişisel Gelişim Uzmanı

Astroloji Danışmanı (batı + vedik)

Bir yanıt yazın